راهنمای شرکت در آزمون آنلاین تستی

دانلود فایل راهنمای شرکت در آزمون نهایی تستی

    قبل از ورود به جلسه مربوط به  امتحان درس خود، از تعیین-تکلیف وضعیت بدهی بابت شهریه ترم جاری اطمینان حاصل نمائید. زیرا در صورتی که این مورد را بررسی نفرمودین دسترسی شما به دروس در سامانه آموزش مجازی مسدود شده و قادر به ورود به محیط درس و استفاده از مطالب جلسات و همچنین شرکت در آزمون نمی باشید.

    درصورت مواجعه با پیام مربوط به این موضوع برای برطرف شدن مشکل با امور مالی موسسه (داخلی 25) تماس بگیرید.

برای ورود به جلسه آزمون در تاریخ و ساعت امتحان از منوی دوره ها  زیر منوی دوره های من را انتخاب نموده و وارد صفحه دروس خود شوید.

پس از وارد شدن در صفحه  دوره های من بر روی اسم درسی که امتحان دارید کلیک کرده و وارد صفحه جلسات درس شوید.

   در صفحه مربوط به جلسات درس به انتهای صفحه رفته و بر روی دکمه سبز رنگ مربوط به جلسه ای که در عنوان آن مشخص شده جلسه آزمون می باشد کلیک کنید. و وارد صفحه جلسه شود.

   در جلسه ی مربوط به آزمون نهایی  و پایان ترم ، جدولی با عنوان محتوای آزمون وجود دارد که اطلاعاتی از آزمون در آن نوشته شده. برای ورود به آزمون با ید بر روی عبارت “همین الان آزمون دهید” کلیک نمائید.

   دقت فرمائید اگر به جای این عبارت، عبارتی دیگر نوشته شده و قابلیت کلیک ندارد یعنی هنوز زمان آزمون فرا نرسیده است و باید تا زمان شروع آزمون منتظر بوده و مجدد صفحه را باز یا رفرش نمائید.

    قبل از شروع آزمون، مجدد جدول اطلاعات آزمون را مشاهده و سیستم نکاتی مهم جهت آزمون را متذکر می شود. به نکات توجه نموده و با دقت بخوانید تا در روند آزمون دچار مشکل نشوید.

    پس از بررسی جدول و مطالعه نکات برای ورود به آزمون بر روی دکمه قرمز رنگ “شروع آزمون” کلیک نمائید.

نکته:

- در صورتی که در هنگام آزمون به هر دلیل قبل از زدن دکمه پایان آزمون از صفحه آزمون خارج شدین( قطع اینترنت، بسته شدن صفحه و ...) اگر زمان آزمونتان باقی مانده باشد می توانید به محیط آزمون بازگشته و ادامه آزمون خود را ثبت نماید.در صورت بروز مشکل قبل از اتمام زمان آزمون از طریق آی دی های ارتباطی یا شماره تماس های موسسه موضوع را با کارشناسان در میان بگذارید.

- در زمان برگزاری امتحان مسئولیت عدم دسترسی به اینترنت به عهده دانشجو می باشد.

    سوالات آزمون یکی یکی به نمایش در میاد و بعد از انتخاب گزینه صحیح می توانید بر روی دکمه سبز رنگ “بعدی” کلیک نموده و به سوال بعدی بروید. پس از پاسخ به تمامی سوالات بر روی دکمه قرمز رنگ “پایان آزمون” که در آخرین سوال نمایش داده می شود کلیک نموده و به آزمون خود خاتمه دهید.

    زمان باقیمانده از آزمون در کادری زرد رنگ در پایین صفحه برای شما نمایش داده می شود و به محض اتمام اگر سوالی را جواب نداده باشید باز هم ازمون تمام شده و سوالات باقیمانده به منزله پاسخ داده نشده در نظر گرفته می شود.

    با وجود دکمه زرد رنگ “قبلی” می توانید به سوالات قبلی برگردید اما توصیه میشود از آن فقط در مواقع ضروری استفاده نمایید، احتمال این که در روند آزمون به مشکل برخورده و آزمون خارج شوید وجود دارد.

توجه داشته باشید که سوال نمایش داده شده به هر دانشجو و گزینه های هر سوال با هم متفاوت می باشد.

   پس از اتمام آزمون بلافاصله نتیجه به شما نمایش داده میشود و شما از عملکرد خود آگاه خواهید شد.

   توجه داشته باشید که این آزمون تنها بخشی از نمره نهایی شما در درس را دربرمیگیرد و مابقی نمره توسط استاد درس با شیوه های ارزیابی که در طول ترم داشتن محاسبه و به این نمره آزمون نهایی اضافه می گردد. لذا ملاک نمره پایانی را فقط این آزمون در نظر نگیرید.

   نمرات در سامانه آموزش موسسه که درترم های گذشته استفاده می شده درج و ثبت نهایی می گردد  و جهت اطلاع از نمرات می توانید به پورتال دانشجویی خود مراجعه نمائید.

   در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام ازمون حتما موارد را در تماس با شماره های موسسه به همکاران موسسه اطلاع دهید تا پیگیری لازم صورت پذیرد.

   عدم شرکت در آزمون پایان ترم به منزله غیبت دانشجو در آزمون بوده و نمره صفر برای دانشجوی غایب لحاظ میشود.

 

نکات مهم درباره آزمون آنلاین

1- با توجه به شرایط موجود در سطح استان امکان برگزاری امتحانات به صورت حضوری وجود ندارد لذا قبل از شروع بازه امتحانی هرگونه مشکل مربوط به حضور در جلسات آزمون مجازی را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید.

2- عدم شرکت در آزمون پایان ترم به منزله غیبت دانشجو در آزمون بوده و نمره صفر برای دانشجوی غایب لحاظ میشود.

3- در صورتی که در هنگام آزمون به هر دلیل قبل از زدن دکمه پایان آزمون از صفحه آزمون خارج شدین( قطع اینترنت، بسته شدن صفحه و ...) اگر زمان آزمونتان باقی مانده باشد می توانید به محیط آزمون بازگشته و ادامه آزمون خود را ثبت نماید.در صورت بروز مشکل قبل از اتمام زمان آزمون از طریق آی دی های ارتباطی یا شماره تماس های موسسه موضوع را با کارشناسان در میان بگذارید.

4- در زمان برگزاری امتحان مسئولیت عدم دسترسی به اینترنت به عهده دانشجو می باشد.

5- مسئولیت عدم دسترسی به بخش آزمون سامانه مجازی به دلیل عدم پرداخت بدهی در موعد مقرر به عهده دانشجو می باشد.

6- سامانه آموزش مجازی برای دانشجویان بدهکار از تاریخ 4 تیرماه بسته خواهد شد و دسترسی به جزوات و مطالب آموزشی نیز مقدور نخواهد بود لذا در صورت عدم تعیین تکلیف بدهی خود در موعد مقرر (4 تیرماه) حتما جزوات و مطالب مورد نظر خود را دانلود نمایید.

7- با توجه به تفاوت سامانه مجازی با پورتال آموزشی در صورت پرداخت بدهی خارج از بازه مقرر( 4 تیرماه) می بایست به موسسه اطلاع رسانی شود تا بخش آزمون سامانه برای دانشجو باز شود. حداکثر یک روز کاری قبل از اولین آزمون باید واریز انجام شده به امور مالی اطلاع رسانی شود.

8- در ساعات برگزاری امتحان کارشناسان آموزش آماده جواب گویی به سوالات احتمالی دانشجویان می باشند.

9- در صورتی که دانشجویان مشکلاتی برای شرکت در آزمون مجازی از قبیل استفاده از اینترنت یا وسایل دیجیتال داشته باشند با معاون آموزشی از طریق شماره 09397921060 به صورت پیامک ارتباط برقرار نمایند.

 

با آرزوی موفقیت برای کلیه دانشجویان گرامی

 

دریافت فایل

چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹