رشته كارشناسي ناپيوسته مديريت جهانگردي

ضرورت و اهمیت

توسعه صنعت گردشگري در كشور با توسعه منابع انساني آن گره خورده است. شواهد حكايت از آن دارد كه محدوديت نيروي انساني آموزش ديده يكي از تنگناه هاي اساسي توسعه گردشگري به حساب مي آيد.

در اين ميان خلأ امكان ادامه تحصيل براي آندسته از فارغ التحصيلان دوره كارداني كه از بضاعت علمي مناسبي برخوردارند و علاقمند به ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي هستند ضرورت وجود چنين دوره اي را متذكر مي گردد. بخصوص طي سال‌هاي گذشته با رشد روزافزون دوره هاي كارداني برگزار شده تعداد چنين متقاضياني به سرعت درحال رشد بوده، منطقي است نظام آموزش عالي پاسخي بدان نياز تدارك ببيند.دوره كارشناسي ناپيوسته مديريت جهانگردي با تلفيقي از آموزش‌هاي نظري- علمي و همگام با دوره‌هاي روزآمد گردشگري در دانشگاه‌هاي معتبر جهان به همين منظور تدارك ديده شده‌است.

نقش و توانایی های فارغ التحصیلان

فارغ‌التحصيلان دوره‌ كارشناسي ناپيوسته مديريت جهانگردي قادر خواهندبود در سطح كارشماسي و تخصصي در حوزه‌هاي مختلف صنعت گردشگري از قبيل طراحي و برگزاري برنامه‌هاي سفر، كارشناسي و مديريت دفاتر خدمات گردشگري و جهانگردي و واحدهاي اقامتي و پذيرايي، طراحي و برگزاري رويدادهاي گردشگري، شركت‌ةاي حمل و نقل، دستگاه‌هاي دولتي مرتبط با صنعت جهانگردي و نيز نهادها، موسسات تحقيقاتي فعال در صنعت گردشگري به فعاليت مشغول شوند.

طول دوره و شكل نظام آموزشي

نظام آموزشي واحدي شامل 73 واحد درسي نظري – علمي و طول متعارف دوره آموزشي معادل 4 نيمسال درنظر گرفته شده‌است.

هر واحد درسي نظري معادل 16 ساعت و دورس عملي معادل 32 ساعت درنظر گرفته شده‌است.