گروه ایمنی صنعتی و محیط کار

معرفی رشته ایمنی صنعتی و محیط کار

رشته ایمنی صنعتی و محیط کار، تلفیقی از سه رشته بهداشت حرفه‌ای، مدیریت صنعتی و مهندسی صنایع است و فارغ‌التحصیلان این رشته در دو زمینه ایمنی فنی و بهداشت صنعتی توانمند می‌شوند.

فارغ‌التحصیلان این رشته در زمینه ایمنی فنی می‌توانند به اندازه‌گیری مقاومت زمینی و ارائه طرح و محاسبه سیستم اتصال زمین، طراحی و محاسبه سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، طراحی و محاسبه مدارهای حفاظتی الکتریکی، طراحی و محاسبه حفاظ‌های مکانیکی همه دستگاه‌ها بپردازند.

ایمنی صنعتی، علمی است که با پیشگیری از بروز حوادث در محیط کار به یاری انسان می‌شتابد و همواره در راستای حفاظت و حراست از نیروی کار و سرمایه گام برمی‌دارد.

ارائه طرح ایمنی‌سازی مراحل مختلف تولید، ارائه دستورالعمل‌های ایمنی برای همه مشاغل، ارائه جدول لوازم استحفاظ فردی برای همه مشاغل، ارائه طرح تابلوهای ایمنی و هشداردهنده، بررسی علل حوادث ناشی از کار و اثرات زیست‌محیطی آن بخشی از وظایف فارغ‌التحصیلان این رشته است.

در زمینه بهداشت صنعتی، بررسی و اندازه‌گیری سر و صدا و تجزیه‌وتحلیل و کنترل آن در محیط کارهای مختلف، بررسی و اندازه‌گیری ارتعاشات وارد بر انسان و دستگاه‌ها و تجزیه‌وتحلیل و کنترل آن، بررسی و اندازه‌گیری روشنایی و تجزیه و طراحی آن در محیط کار، بررسی و اندازه‌گیری نقش‌های گرمایی وارد بر انسان و تجزیه‌وتحلیل و کنترل آنها در محیط کار در حیطه فعالیت آنهاست.

ایمنی صنعتی و محیط کار

اعضاء هیات علمی گروه آموزشی

دکتر کیوانلو
دکتر کیوانلودکترای روانشناسی بالینی
دکتر کیوانلو
دکتر کیوانلودکترای روانشناسی بالینی

دکتر کیوانلو
دکتر کیوانلودکترای روانشناسی بالینی
دکتر کیوانلو
دکتر کیوانلودکترای روانشناسی بالینی

راه های دسترسی

تلفن تماس:

051-38842226
051-38842227
051-38825002
051-38835002
آدرس:
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار کوثر، نبش کوثر شمالی 45
map-motahar.jpg
© کپی رایت تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر است.