گروه زیست فناوری و محیط زیست

معرفی رشته زیست فناوری


رشته زیست فناوری‌ یا رشته بیوتکنولوژی یکی از رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی تجربی و ریاضی است. این رشته ارتباط خلاقانه ای بین علوم پزشکی و علوم مهندسی است.

بیوتکنولوژیست ها تلاش می کنند عملکرد ارگانیسم های بیولوژیکی، از ژن های موجود در سطح مولکولی و فرآیندهای رخ داده در سطح سلولی ، همه راه های موجودات کل بدن و چگونگی عملکرد آنها را درک کنند. متخصصان زیست فناوری نیز وظیفه دارند این اطلاعات را به نحوی استفاده کنند که گامی در بهبود زندگی افراد بردارند. که این اقدامات شامل تولید محصولات زراعی بهتر، ایجاد سوخت های زیستی بهتر و یا ایجاد داروهای جدید یا برنامه درمانی برای مبارزه با بیماری است. با چنین طیف گسترده ای از اهداف این رشته، بیوتکنولوژیست ها می توانند در چندین زمینه کار کنند، اما تقریباً تمام موقعیت ها به شدت در انجام تحقیقات در تنظیمات آزمایشگاهی متمرکز می شوند.

بیوتکنولوژیست هایی که برای دانشگاه ها یا سازمان های دولتی کار می کنند، احتمالاً تحقیقات خود را منتشر می کنند و ممکن است برای انجام آزمایش های لازم، به دنبال تأمین بودجه باشند، در حالی که افرادی که برای صنایع تجاری کار می کنند ممکن است روی محصولاتی که توسط کارفرمایان فروخته می شود، کار کنند.

معرفی رشته آلودگی محیط زیست

در ايران رشته ي مهندسي محيط زيست در شاخه علوم منايع طبيعي قرار دارد؛ در ابتدا مباحث زيست محيطي در دل رشته هاي ديگر تدريس مي شد. اما با گسترش روزافزون و چشم گير اين علم در جهان و بطبع كشور ما ، اين رشته با عنوان مهندسي منابع طبيعي- آلودگی های محيط زيست هم اكنون در موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدريس مي شود.به وجود آمدن رشته ي تحصيلي با اين عنوان نيز يكي از دستاورد هاي اين تفكر بشر است.
زيرا براي رسيدن به اين مقصود نياز به نيروي متخصص در اين عرصه است تا با جمعبندي علوم مختلف رشته هاي گوناگون و با ارائه راه حل هاي منطقي تر ( و نه به شكل انحصاري و قابل قبول كارشناسان يك رشته ) بتواند به اين مهم دست يابد.

علوم و مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی های محیط زیست

مهندسی منابع طبیعی - محیط ریست گرایش آلوذگی های محیط زیست

مهندسی منابع طبیعی - محیط زیست

زیست فناوری

اعضاء هیات علمی گروه آموزشی

دکتر میترا محمدی
دکتر میترا محمدی
دکتر میترا محمدی
دکتر میترا محمدی

آقای جواد علوی
آقای جواد علوی
آقای جواد علوی
آقای جواد علوی

دکتر محمد غفوری
دکتر محمد غفوری
دکتر محمد غفوری
دکتر محمد غفوری

حامد رامیار
حامد رامیار
حامد رامیار
حامد رامیار

خانم اکرم قربانی
خانم اکرم قربانی
خانم اکرم قربانی
خانم اکرم قربانی

راه های دسترسی

تلفن تماس:

051-38844986
051-38844987
051-38844989
051-38842227
051-38825002
051-38835002
آدرس:
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار کوثر، نبش کوثر شمالی 45
پست الکترونیک: info@motahar.ac.ir
آدرس کانال ایتا: eitaa.com/motahar_ac_ir

© موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر - تاسیس ۱۳۸۵