معرفی مرکز مشاوره موسسه

 مشاوره بخشی از خدمات حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی است که در مرکز مشاوره دانشجویی و یا از طریق سایت دانشگاه قابل دسترسی است. مرکز مشاوره مکانی است برای عرضه خدمات روانشناختی که توسط کارشناسان مجرب و آموزش دیده انجام می پذیرد. آنها تجارب علمی و عملی خود را در جلسات خصوصی با رعایت اصول محرمانه بودن مباحث، در جهت رشد و سازگاری و حل مسائل دانشجویان به کار می گیرند. لزوما نباید مشکل خاصی داشته باشید تا به مشاور مراجعه کنید. گاهی اوقات حتی حرف زدن راجع به افکار و احساسات می تواند مفید باشد.
اگر در هر حوزه ای از موضوعات مختلف زیر نیاز به راهنمایی دارید می توانید به مشاور مراجعه نمایید:
عدم آگاهی از چگونگی روش مطالعه و برنامه ریزی درسیسازگاری با محیط جدیدمسائل خانوادگی مشکل در روابط بین فردی افت یا شکست تحصیلی بی حوصلگی و غمگینی استرس تردید در ازدواج بی خوابی و بی اشتهایی و ...
اگر در هر حوزه ای از موضوعات مختلف زیر نیاز به راهنمایی دارید می توانید به مشاور مراجعه نمایید:
عدم آگاهی از چگونگی روش مطالعه و برنامه ریزی درسیسازگاری با محیط جدیدمسائل خانوادگی مشکل در روابط بین فردی افت یا شکست تحصیلی بی حوصلگی و غمگینی استرس تردید در ازدواج بی خوابی و بی اشتهایی و ...
خدمات مرکز مشاوره
 با توجه به اینکه دوره دانشجویی به دلیل تغییرات عمده ای که در عرصه های مختلف زندگی فرد ایجاد می کند معمولا تنش زاست، مخصوصا اگر دسترسی به منابع حمایتی مانند خانواده محدود باشد. لذا مرکز مشاوره دانشجویی، خدمات مشاوره ای به شرح زیر را در اختیار دانشجویان قرار میدهد:
مشاوره ازدواج: معیارهای انتخاب همسر، مهارتهای ارتباطی، تفاوتهای فردی، نیازهای زن و مرد، روابط قبل از ازدواج و . . .
مشاوره تحصیلی: آشنایی با روشهای مطالعه و برنامه ریزی و . . .
مشاوره خانواده: مشکلات خانوادگی، روابط با والدین، روابط زوجین و . . .
روان درمانی: مشکلات خلقی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس، شخصیتی و یا مشکلات عاطفی و ناسازگاری.
مشاوره مذهبی: سوالات دینی، مذهبی و اعتقادی توسط متخصصان مذهبی.
مشاوره گروهی: گروه درمانی و ارائه مشاوره به صورت گروهی. ( جهت اطلاع از زمان حضور مشاوران به بخش ساعات مشاوره مراجعه نمائید. )
مشاوره تلفنی: همه روزه در ساعات مشاوره ( در صورت امکان پاسخگویی ) در اختیار دانشجویان عزیز میباشد.
 برگزاری کارگاههای آموزشی و همایش ها: جهت ارتقاء سطح بهداشت روان دانشجویان و پیشگیری از آسیب های احتمالی، در حیطه های مورد نیاز دانشجویان. ( زمان برگزاری این کارگاهها و نحوه ثبت نام آن در دانشگاه نصب و در بخش اخبار مشاوره اعلام خواهد شد. )
توزیع بروشور، نشریه و مطالب روانشناختی مورد نیاز دانشجویان: جهت افزایش اطلاعات روانشناختی دانشجویان ( که به صورت کتبی و همچنین بر روی سایت به صورت هفتگی (زندگی سبز ) و ماهانه در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. )
کتابخانه تخصصی مشاوره: شامل نشریات، کتب خودیار، بروشورها، محصولات سمعی بصری و کتب خودیار قابل استفاده جهت دانشجویان و مشاورین. ( که در بلوک 1 طبقه 2 مرکز مشاوره دانشجویی، قابل دسترسی است. )
مشاوره الکترونیک: از طریق پست الکترونیک مرکز مشاوره به آدرس moshavere@motahar.ac.ir انجام می پذیرد.
نظرسنجی و نیازسنجی: نظرسنجی از دانشجویان، ارائه پرسشنامه و اجرای تست های مورد تقاضا، پیگیری و نظارت بر وضعیت روانشناختی و ارائه خدمات بر آن اساس. ( میتوانید نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با موضوعات مورد نیازتان را از طریق صندوق انتقادات و پیشنهادات واقع در محل مرکز مشاوره اعلام کنید. )
مشاوره خوابگاه دانشجویی: ( به درخواست دانشجویان ساکن خوابگاه و با هماهنگی قبلی اجرا خواهد شد. )
پیام مشاور: شامل پیامکهای روانشناختی که هر هفته به تمام دانشجویان ارسال میشود..
تشکیل مرکز پژوهش روانشناسی: استفاده و بهره گیری از همکاری گروههای دانشجویی و انجمنهای علمی جهت ارتقاء سطح علمی روانشناختی دانشجویان و ارتقاء مهارتهای مفید و موثر و حرکت در مسیر خود شکوفایی. ( به درخواست دانشجویان متقاضی انجام می پذیرد. )
مشاوره فرهنگی: آسیب شناسی و شناخت خلاءهای دانشجویان و اجرای برنامه های متنوع با هماهنگی و همکاری امور فرهنگی دانشگاه در راستای رفع این خلاءها، به طور مثال برگزاری جشن، اردو، همایش، سخنرانی و . . .

راه های دسترسی

تلفن تماس:

051-38844986
051-38844987
051-38844989
051-38842227
051-38825002
051-38835002
آدرس:
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار لادن، نبش لادن 22
پست الکترونیک: info@motahar.ac.ir
آدرس کانال ایتا: eitaa.com/motahar_ac_ir

© موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر - تاسیس ۱۳۸۵